facebook
social media:  

O mnie


Doświadczenie

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie uzyskałem dyplom trenera tenisa. Dodatkowe kwalifikacje uzyskałem na amerykańskim kursie PTR (Professional Tennis Registry). 

Doświadczenie zdobywałem również za granicą, trenując w Czechach w klubie NH Ostrava (macierzysty klub Ivana Lendla), a także grając w czeskich ligach juniorskich jak i seniorskich.

Moja kariera sportowa nie kończy się tylko na tenisie. Przez siedem lat byłem w zawodniczej sekcji pływackiej w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Do około 12-go roku życia łączyłem treningi tenisowe z treningami pływackimi. Pływanie jest bardzo dobrym treningiem uzupełniającym każdego sportowca, dlatego zainteresowanych zapraszam do współpracy również w tej kwestii.

Posiadam także wykształcenie pedagogiczne niezmiernie istotne przy współpracy z dziećmi.

 

Pod czyim okiem trenowałem

Dzięki współpracy z czołowymi trenerami czeskimi (Petr Mandelik, Jan Hajek, Petr Malinovsky) zdobywałem pierwsze szlify zawodnicze, które teraz staram się wdrażać będąc po drugiej stronie - czyli stronie szkoleniowca.  

Czeski system szkolenia był zawsze dla mnie wzorem do naśladowania. Proszę spojrzeć na sukcesy naszych południowych sąsiadów, na arenach światowych w tenisie: Martina Navratilova, Jana Novotna, Petra Kvitova czy Tomas Berdych, Petr Korda, Ivan Lendl i wiele, wiele innych.

Na arenie polskiej z kolei zdobywałem swoje kwalifikacje trenerskie pod okiem dr Adama Królaka, trenera tenisa klasy mistrzowskiej, autora wielu książek o tematyce tenisowej.

Współpracuję także z wielokrotnym mistrzem Polski, sparingpartnerem Agnieszki Radwańskiej – Dawidem Celtem czy Joanną Sakowicz – Kostecką, jedną z najlepszych polskich tenisistek.  

 

Moje osiągnięcia

Jako zawodnik zdobywałem wiele medali mistrzostw Polski w tenisie, w tym tytuł mistrza Polski w grze podwójnej, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sopocie (2003 r.). 

W swoim dorobku mam również udział w finałach mistrzostw Polski w pływaniu.

Być może kojarzycie Państwo moje nazwisko z telewizji, gdzie od kilku już lat pracuję jako komentator turniejów tenisowych w takich stacjach jak: TVP Sport oraz Eurosport.

Uzyskałem również tytuł V-ce Mistrz Świata dziennikarzy w tenisie w grze podwójnej oraz III miejsce w grze pojedyńczej, Włochy 2012.

Zachęcam również do czytania moich felietonów związanych z tenisem, pisanych dla TVP Sport. Przejdź do felietonów >>

Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, które zdobywam już od ponad 10 lat. Dlatego, jeśli szukają państwo osobistego trenera tenisa dla siebie lub swoich dzieci to serdecznie zapraszam do wspólnych treningów na każdym poziomie zaawansowania.

Zobacz rekomendacje

 

Zachęcam do zapoznania się z moją ofertą współpracy i oczywiście do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.

Przeczytaj także: dlaczego warto grać w tenisa niezależnie od wieku.Autor: Michał Lewandowski

Trener Tenisa


Tenis Warszawa – w szczególności:
Mokotów, Ochota, Żoliborz  
realizacja: zets.pl