facebook
social media:  

Mistrzostwa Polski w tenisie do 12 lat w Kołobrzegu

Dodano: 2018-07-02


W sobotę w Kołobrzegu dobiegły końca Mistrzostwa Polski w tenisie do 12 lat. Miło mi poinformować, że Mistrzynią Polski w singlu w kategorii "Skrzatek" została Monika Stankiewicz!

Monika Stankiewicz w finale po zaciętym meczu, pokonała aktualny nr. 1 na listach PZT - Weronikę Ewald. Wspólnie dziewczyny wywalczyły także srebrny medal w grze podwójnej.

Jestem niezmiernie dumny z Moniki, że ciężką codzienną pracą udało Jej się dotrzeć tak wysoko. Gratuluję także rodzicom Moniki - Robertowi i Małgorzacie, bo to głównie dzięki ich zaangażowaniu w to żeby dzieci mogły uprawiać wybraną przez siebie dyscyplinę, mogą później realizować cele i marzenia. Wspólna pasja i poświęcony trud zwracają się z nawiązką. 

Minęło 5 lat mojej współpracy z Moniką i nadszedł czas pewnego podsumowanie tego okresu. 

Monia przez te 5 lat, spędziła ze mną setki godzin na korcie. Staraliśmy się pracować nad każdym elementem gry, taktyki etc. tak żeby Monika przy swoim niewysokim wzroście była w stanie wygrywać z dużo wyższymi, a zarazem silniejszymi przeciwniczkami. W dużym stopniu, przy pełnym zaangażowaniu obydwu stron, ten cel udało nam się zrealizować. Dowodem - ostatni rezultat, medale Mistrzostw Polski, czołowe miejsca w rankingach PZT, ale też cała masa wcześniejszych zwycięstw w turniejach ogólnopolskich, a także nawet europejskich w ostatnim czasie. 

Jak w niemalże każdym przypadku współpracy trenera z zawodniczką, nadszedł czas zakończenia tego pięknego, chociaż często też ciężkiego okresu współpracy. Monika będzie miała nowego trenera, z którym także będzie pewnie osiągać tak wspaniałe rezultaty. Życzę Jej tego z całego serca, bowiem przez te 5 lat stała się dla mnie kimś więcej, aniżeli samą zawodniczką. Traktowałem Ją jak własną córkę i do końca będę trzymał za Nią kciuki. Trzymaj się Monia i powodzenia!

Trener.

Monika Stankiewicz z trenerem tenisa Michałem Lewandowskim na wygranych mistrzostwach 2018 Kołobrzeg

Trening tenisa Moniki Stankiewicz z trenerem Michałem Lewandowskim

Mistrzostwa Polski w tenisie do 12 lat, w którym Monika Stankiewicz została mistrzynią Polski w kategorii Skrzatek

Na treningu Monika Stankiewicz z Michałem Lewandowski


autor: Michał Lewandowski


Tenis Warszawa – w szczególności:
Mokotów, Ochota, Żoliborz  
realizacja: zets.pl